Czy warto mieć dwie pary okularów?

Czy warto mieć dwie pary okularów?

Mamy kilka par butów, kilka torebek, kurtek, a często okulary tylko jedne. Zastanawialiście się kiedyś co w przypadku jakiejś awarii lub zguby? Odpowiemy Wam na pytanie: dlaczego warto mieć dwie lub więcej par okularów?

Okulary korekcyjne to nie tylko codzienny dodatek biżuteryjny, to nasza proteza dobrego widzenia, pomoc optyczna, niezbędna w codziennym funkcjonowaniu. Warto więc mieć drugą parę okularów.

Możemy określić okulary jako „podstawową, główną parę okularów korekcyjnych” oraz „zastępczą”.

Te pierwsze powinny sprawdzać się w każdej sytuacji. Być uniwersalne. Te zapasowe, drugie, ważne aby miały taką samą moc optyczną, abyśmy nie czuli dyskomfortu przy zmianie.

Okulary korekcyjne to pewien wydatek pieniężny, chcielibyśmy abyście popatrzeli na to z innej perspektywy, nie tylko z punktu portfela.

Po pierwsze GARDEROBA I STYL

Jeśli cenisz różnorodność to druga para okularów w innym stylu będzie idealna do zmiany swojej stylizacji i kreacji. Przecież nie chodzimy tak samo ubrani codziennie 🙂

Zobaczcie do swojej szafy, garderoby – ile mamy butów? Często zdarza się, że na każdą porę roku inne, czyli 4 pary to minimum butów ile znajduje się w naszych zasobach. Wielu z nas ma kilka, jak nie kilkanaście par spodni lub innych ubrań. Okulary to nasze dobre widzenie i konieczność – jednak nie chcemy inwestować w drugą lub trzecią parę naszych patrzałek.

Posiadanie dwóch par okularów to nie luksus czy zapobiegliwość, to po prostu dbałość o swój komfort życia.

Po drugie AWARIA, ZGUBIENIE, ZNISZCZENIE

Na wypadek zgubienia, zniszczenia, na czas naprawy będziesz mieć drugą parę okularów korekcyjnych o tych samych mocach.

Zdarzyć się może, że nasze korekcyjne okulary ulegną awarii, wyrwie się zausznik, uszkodzony zostanie front tarczy lub spadną i zarysuje się szkło lub co gorsza – pęknie! Co wtedy? Biegniemy do salonu optycznego, jeśli się uda to naprawimy a jeśli nie? Czas na reklamację ustawowo to 14 dni, jako optycy staramy się aby było to możliwie najkrócej, ale zdarza się, że nasi dostawcy też są objęci różnymi terminami.

Najgorszym scenariuszem jest zguba okularów korekcyjnych. Spływ Dunajcem i okulary trafiają do wody, jesteśmy na plaży, idziemy do wody i trach – okulary w morzu czy oceanie. Jak wtedy funkcjonować?

Okulary są nam potrzebne aby prowadzić samochód, czytać, pracować. Często się nie zastanawiamy, że dzięki właśnie oprawkom ze szkłami korekcyjnymi funkcjonujemy, że jest to nasza codzienność. A jutro może zdarzyć się pech i okulary stracimy.

Po trzecie ŻYWOTNOŚĆ

Mając więcej niż jedną parę okularów, będziemy używać ich zamiennie. Tym samym dwukrotnie zwiększamy ich żywotność. Dzisiaj założymy czarne a jutro złote. Więc automatycznie nasze okulary będą służyć nam o wiele, wiele dłużej.

Stare, poprzednie okulary nie powinny służyć jako awaryjne. Już wcześniej wspomnieliśmy, aby obie pary miały tą samą moc optyczną. Stare okulary to tylko półśrodek. Nie będzie komfortowo jeśli widzieliśmy lepiej a teraz jest gorzej. Twoją potrzebą będzie widzieć doskonale. Okulary zmieniliśmy zapewne wtedy, kiedy korekcja wady wzroku się zmieniła.

Czy wiesz o tym, że możesz mieć swoje okulary korekcyjne przeciwsłoneczne? Dzisiaj wszyscy producenci soczewek okularowych mają w swojej ofercie szkła okularowe barwione. Mogą to być barwienia pełne – szkła są zabarwione na całej swojej powierzchni jednakowo, a mogą być to barwienia gradalne – tutaj dolna część soczewki jest jaśniejsza od górnej. Szkła korekcyjne barwione zaczynają się od około 200 zł za parę.

Poza klasycznymi barwieniami takimi jak szary, brązowy i grafitowo-zielony, obecnie soczewki można zabarwić na każdy kolor tęczy. Poniżej 9 przykładowych barwień od Shamir Polska.

Jeśli jesteś w wieku 40+ i nosisz okulary progresywne, a wiemy, że to drogie szkła – skorzystaj z naszej promocji – drugie szkła progresywne otrzymasz za jedyne 99 zł. Wszystkie promocje sprawdzisz tutaj.