Nasi specjaliści

  • Lekarz okulista
  • Optometrysta
  • Refrakcjonista
  • Ortoptysta
  • Optyk okularowy
  • Technicy optycy

Zadzwoń i umów się na badanie wzroku bez kolejki.

Skorzystaj z usług kadry wykwalifikowanych specjalistów, a także doradcy klienta z wieloletnim stażem w branży optycznej.

Gabinety optometryczno-okulistyczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt japońskiej firmy NIDEK takie jak foropter manualny i autorefraktokeratometr oraz w biomikroskopy firmy CSO najwyższej klasy, a także w oftalmoskopy HEINE.

Lekarz okulista

Badanie okulistyczne przeprowadza Lekarz Okulista. Zajmuje się on przede wszystkim medycznymi aspektami naszego wzroku – chorobami oczu takimi jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), sprawdzi przedni i tylny odcinek oka pod lampą szczelinową, pomoże gdy szczypie lub piecze oko, gdy pojawi się niepokojąca grudka na powiece, a także dobierze korekcję okularową do dali i do bliży. Lekarz Okulista przyjmuje raz w miesiącu w każdym z salonów Optyk Punkt Widzenia.

Optometrysta i refrakcjonista

Badanie optometryczne przeprowadzają dyplomowani optometryści i refrakcjonista. Ci pierwsi dobiorą również soczewki kontaktowe. Badanie polega na ocenie ostrości widzenia, doborze korekcji okularowej jak i soczewkowej. Optometrysta nauczy zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe. Oboje przeprowadzą badanie pod dobór okularów, wykonuje się około 12 testów jakości widzenia takich jak dobór ekwiwalentu sferycznego metodą Dondersa, korekcji cylindrycznej (korygujemy astygmatyzm) poprzez cylinder skrzyżowany Jacksona, test czerwono-zielony, test na tarczy Greena, dobór mocy okularów do czytania na teście Willmsa. Sprawdzamy sprawność naszej akomodacji, czyli nastawności oka – automatycznego dostosowania naszych oczu do wyraźnego patrzenia w odległości dalekie i bliskie. Badanie wzroku przez optometrystę i refrakcjonistę trwa około 30 minut i wykonywane jest z reguły codziennie w naszych salonach optycznych.

Ortoptysta

Badanie wzroku przez ortoptystkę dedykowane jest dla dzieci, zajmuje się również terapią widzenia, badaniem i specjalistycznym leczeniem zeza ukrytego i jawnego, zaburzeń wzroku, niedowidzeniem. Niezbędne badania przeprowadzane są na specjalistycznym sprzęcie, w który wyposażone są nasze gabinety okulistyczno-optometryczne.

Optyk okularowy

Optyk Okularowy ma wyższe wykształcenie, Technik Optyk to zawód zdobyty w dwuletnich szkołach policealnych. Oboje zajmują się obróbką soczewek okularowych na automacie szlifierskim, w który wyposażony jest salon optyczny w Czechowicach-Dziedzicach. Tam trafiają wybrane przez Państwa oprawy okularowe, tam dostarczane jest codziennie kilkadziesiąt szkieł, które są szlifowane pod kształt oprawy okularowej. Nasi Optycy to specjaliści również w naprawie okularów, regulacji opraw. Salon Optyczny w Jaworznie wyposażony jest w urządzenie skanujące kształt oprawy okularowej, ten trafia drogą elektroniczną do producenta, gdzie od razu szkła są szlifowane pod kształt oprawy i wycięte trafiają do salonu. Ten nowoczesny sprzęt sprawia, że Państwa okulary w Jaworznie mogą być gotowe nawet na następny dzień roboczy.

Nasze salony optyczne