Jak przygotować się do badania?

Zabierz ze sobą swoje poprzednie okulary lub wynik ostatniego badania wzroku.
Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, ściągnij je najlepiej 4 godziny przed badaniem wzroku, a minimum godzinę.
Sugerujemy, abyś przyszedł na badanie jak najbardziej wypoczęty.
Uprzejmie prosimy o punktualne stawienie się na badaniu.Poniżej przeczytasz opis naszych specjalistów oraz sprawdzisz najbliższe terminy do okulisty i ortoptysty.


LEKARZ OKULISTA

Badanie okulistyczne przeprowadza Specjalista Chorób Oczu. Zajmuje się on przede wszystkim medycznymi aspektami naszego wzroku – chorobami oczu takimi jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), sprawdzi przedni i tylny odcinek oka pod lampą szczelinową, pomoże gdy szczypie lub piecze oko, gdy pojawi się niepokojąca grudka na powiece, a także dobierze korekcję okularową do dali i do bliży. Lekarz Okulista przyjmuje raz w miesiącu w każdym z salonów Optyk Punkt Widzenia.

Lekarz Okulista przeprowadza badania wzroku dla dorosłych oraz dla dzieci od 8 roku życia.

Koszt badania to 150 zł, płatne tylko gotówką w gabinecie.

Najbliższe terminy do Specjalisty Chorób Oczu:

  • 6.08 – sobota – ŻORY
  • 20.08 – sobota – CZECHOWICE

Koszt badania to 150 zł, płatne tylko gotówką w gabinecie.


OPTOMETRYSTA

Badanie optometryczne przeprowadzają dyplomowani optometryści i refrakcjonista. Ci pierwsi dobiorą również soczewki kontaktowe. Badanie polega na ocenie ostrości widzenia, doborze korekcji okularowej jak i soczewkowej. Optometrysta nauczy zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe. Oboje przeprowadzą badanie pod dobór okularów, wykonuje się około 12 testów jakości widzenia takich jak dobór ekwiwalentu sferycznego metodą Dondersa, korekcji cylindrycznej (korygujemy astygmatyzm) poprzez cylinder skrzyżowany Jacksona, test czerwono-zielony, test na tarczy Greena, dobór mocy okularów do czytania na teście Willmsa. Sprawdzamy sprawność naszej akomodacji, czyli nastawności oka – automatycznego dostosowania naszych oczu do wyraźnego patrzenia w odległości dalekie i bliskie.

Badanie wzroku przez optometrystę i refrakcjonistę trwa około 30 minut i wykonywane jest z reguły codziennie w naszych salonach optycznych.

Badanie pod okulary jest bezpłatne przy zakupie okularów.
Bez zakupu okularów badanie kosztuje 99 zł.

Koszt doboru soczewek kontaktowych + wizyta kontrolna to 120 zł.


ORTOPTYSTA

Badanie wzroku przez ortoptystkę dedykowane jest dla dzieci, zajmuje się również terapią widzenia, badaniem i specjalistycznym leczeniem zeza ukrytego i jawnego, zaburzeń wzroku, niedowidzeniem. Niezbędne badania przeprowadzane są na specjalistycznym sprzęcie, w który wyposażone są nasze gabinety okulistyczno-optometryczne.

Ortoptysta w salonach Optyk Punkt Widzenia wykonuje badania wzroku dla dzieci od 4 roku życia. Dobiera również korekcję okularową oraz soczewki kontaktowe dla wszystkich.

Najbliższe terminy do Ortoptysty:

  • KAŻDY poniedziałek – wtorek – piątek – KĘTY
  • 13.08 – sobota – KĘTY
  • 27.08 – sobota – KĘTY
  • KAŻDY czwartek – TYCHY
  • 10.08 – środa – DĄBROWA GÓRNICZA
  • 11.05 – środa – SOSNOWIEC
  • 17.08 – środa – CZECHOWICE DZIEDZICE
  • 24.08 – środa – JAWORZNO

Koszt badania ortoptycznego to 99 zł.